Sprawdź, jak dbać o zmywarkę, by służyła Ci jak najdłużej!

zmywarka

Jeszcze do niedawna to lodówka, piekarnik i zlewozmywak były podstawowymi sprzętami w kuchni. Dziś każdy potrafi docenić funkcjonalność zmywarki. Jednak, aby ten sprzęt działał prawidłowo i długo, musisz o niego szczególnie dbać. Niezbędne są odpowiednie środki czystości – tabletki, sól czy nabłyszczacze. Sprawdź, jakie środki do sprzątania oferuje nasz sklep internetowy.

Zasady, które przedłużą żywotność zmywarki

Jeśli będziesz prawidłowo używać zmywarki i o nią dbać – czyścić i konserwować, przedłużysz jej żywotność. Dlatego, zanim zaczniesz korzystać z urządzenia, dokładnie przeczytaj instrukcję obsługi. Znajdziesz tam informacje o podstawowych zasadach dotyczących zalecanych środków czystości, układania naczyń, a także konserwacji i czyszczenia poszczególnych elementów sprzętu. Ściśle się do nich stosuj, a z pewnością zmywarka posłuży Ci przez wiele lat.

Odpowiednie układanie naczyń w zmywarce

To bardzo ważne, ale zanim zaczniesz układać brudne naczynia w zmywarce, najpierw pozbądź się z nich resztek jedzenia. Zapobiegniesz w ten sposób zapychaniu się odpływu. Jeśli naczynia miały kontakt z kwaśną żywnością, przed włożeniem do zmywarki opłucz je wodą. Zapobiegniesz korozji metalowych elementów urządzenia. Jeśli naczynia są mocno zabrudzone, użyj odrobiny chemii domowej.

Jak załadować naczynia do zmywarki? Na górnym koszu umieść te lżejsze – kubki, miseczki, salaterki, szklanki czy filiżanki:

  • kubki koniecznie podstaw dnem do góry po zewnętrznej stronie – uchem skierowanym do wewnątrz,
  • miski ułóż płasko w centrum kosza – dnem do góry,
  • bardzo zabrudzone naczynia umieść jak najbliżej dyszy,
  • sztućce załaduj do specjalnego koszyczka – noże najlepiej ostrzem w dół.

Nie upychaj na siłę naczyń w zmywarce. Ograniczysz w ten sposób dostęp wody i w konsekwencji okaże się, że są niedomyte, mają zacieki czy pozostaje na nich osad.

pielegnacja-zmywarka

Używanie odpowiednich środków do zmywarek

Najlepsze są sprawdzone środki czystości, które działają kompleksowo. Dostaniesz je w naszym sklepie internetowym. Pamiętaj, aby w zmywarce nie używać płynu do mycia naczyń. Zawiera on detergenty spieniające, które nie są wskazane. Stosuj tylko specjalną chemię domową – tabletki, płyny nabłyszczające, sól.

Preparaty są skuteczne i bezpieczne do stosowania zarówno w domu, jak i w gastronomii. Świetnie sprawdzą się tabletki Fairy Platinum. Są silnie skoncentrowane i łączą w sobie funkcję kilku środków czyszczących, to płyn:

  • granatowy – efektywnie płucze i nabłyszcza,
  • zielony – oczyszcza i odtłuszcza,
  • żółty – usuwa nieprzyjemne zapachy.

Doskonałe do mycia naczyń w zmywarce są tabletki Finish Quantum. To trzykomorowe kapsułki, które skutecznie usuwają resztki jedzenia. Dzięki temu nie musisz wstępnie spłukiwać naczyń i oszczędzasz wodę. Zapobiegają osadzaniu się kamienia na szkle. Działają nawet w niskich temperaturach.

Aby naczynia były bezwzględnie czyste, miały kryształowy połysk i blask, stosuj sól ochronną do zmywarki. Środek G&G znacznie zwiększa efektywność kapsułek – zmiękcza wodę, zapobiega zaciekom i osadzaniu się kamienia na naczyniach. To tania chemia domowa, która chroni też zmywarkę przed korozją.

Prawidłowe czyszczenie zmywarki

Są różne zalecenia dotyczące czyszczenia zmywarki. Jeśli producent nie zaleca inaczej, najlepiej rób to przynajmniej raz w miesiącu.

Środki do mycia naczyń nie wystarczą, aby utrzymać urządzenie w czystości. Po każdym programie zmywania:

  • osadza się brud na uszczelkach i w zakamarkach,
  • z czasem powstaje nieprzyjemny zapach,
  • gromadzą się bakterie i grzyby.

Musisz zadbać o części trudno dostępne, takie jak sitko, odpływ, pompa myjąca czy ramiona spryskiwaczy. Proponujemy sprawdzone środki do czyszczenia zmywarek, takie jak czyścik cytrynowy Dr Beckmann. To tania chemia domowa do zadań specjalnych. Zestaw zawiera ściereczkę do czyszczenia uszczelek. Preparat usuwa bakterie i grzyby.

Jeśli chcesz zneutralizować brzydkie zapachy, możesz zawiesić w zmywarce odświeżacz Somat. Urządzenie będzie przyjemnie pachnieć świeżością. Neutralizator wystarczy na 60 cykli zmywania.

 Wybierz produkty do zmywarki z naszej oferty!

Preparaty odtłuszczające i odświeżacze zawsze warto mieć po rękę. Nasz sklep internetowy oferuje niezawodne środki czystości od uznanych producentów. To tana chemia domowa, która pomoże Ci prawidłowo zadbać o Twoją zmywarkę i sprawi, że posłuży Ci na dłużej. Wybierz swoje ulubione produkty do sprzątania domu z naszej oferty, a my dostarczymy Ci je pod same drzwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *