Czysta i lśniąca toaleta w trzech krokach

czyszczenie wc

Chociaż mogłoby się wydawać, że toaleta jest mało reprezentacyjnym pomieszczeniem, to właśnie ona często stanowi miejsce, na podstawie którego ocenia się czystość w całym domu. Warto zadbać o regularne czyszczenie płytek i armatury, nawet jeśli nie należy to do najprzyjemniejszych domowych obowiązków. Stosując się do kilku prostych rad, można utrzymać w WC higienę na najwyższym poziomie bez dużego wysiłku. Nasz artykuł podpowiada, jaka tania chemia domowa najlepiej sprawdzi się w tym celu i jakich zasad przestrzegać, by sprzątanie toalety przebiegało sprawnie i efektywnie.

Dlaczego czysta toaleta jest ważna?

O zaletach wynikających z utrzymywania higieny w toalecie nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Przemawiają za tym zarówno względy estetyczne, jak i zdrowotne. Czyste WC jest wolne od bakterii i dobrze się prezentuje. Dezynfekcja zabija szkodliwe drobnoustroje, które nieusuwane regularnie mogą bardzo szybko się namnażać i powodować groźne choroby. Korzystanie z toalety jest o wiele przyjemniejsze, kiedy jest czysta, zwłaszcza jeśli zadba się również o ustawienie w pomieszczeniu odświeżacza powietrza o przyjemnym zapachu. Nawet samo spuszczanie wody może powodować tworzenie się nieestetycznych osadów z kamienia i rdzy, które trzeba regularnie usuwać, aby się nie nawarstwiały.

Jak w trzech krokach utrzymać toaletę w czystości?

Aby ułatwić sobie dbanie o czystość w toalecie, dobrze jest wyrobić sobie własną rutynę i się do niej stosować. Zwykle wystarczy pamiętać tylko o trzech prostych krokach – zachowaniu regularności, braku pośpiechu i stosowaniu odpowiednio dobranych środków do sprzątania domu. Regularne sprzątanie zapobiega odkładaniu się brudu, który trudno usunąć. Odpowiednio dużo czasu przeznaczonego na porządki jest niezbędne, by zrobić to dokładnie i odczekać, aż stosowane do czyszczenia produkty zaczną działać. Wreszcie, sam dobór preparatów do sprzątania również jest bardzo istotny. Niektóre z nich zupełnie nie wymagają szorowania, zwłaszcza przy odpowiednio częstym stosowaniu, co znacznie ułatwia pracę.

czyszczenie

Regularne czyszczenie toalety

Tak jak w przypadku wszystkich innych porządków, regularność to podstawa. Im częściej będzie się sprzątać, tym łatwiej będzie usunąć brud i mniej czasu to zajmie. Najlepiej wybrać jeden dzień w tygodniu, w którym będzie się czyścić toaletę i zawsze robić to w tym samym czasie, według tego samego schematu. Czyszczenie łazienki i wszystkich znajdujących się w niej urządzeń przynajmniej raz na tydzień to absolutne minimum. Zaleca się także, by chociaż co dwa miesiące umyć także wnętrze pojemnika na wodę, który większość osób zwyczajnie pomija przy cotygodniowych porządkach.

Dobierz odpowiednie środki czyszczące

Duże znaczenie ma też dobór właściwych preparatów czyszczących. Poszczególne środki do sprzątania domu mogą znacznie różnić się między sobą skutecznością i nakładem pracy, który trzeba włożyć w umycie WC z ich wykorzystaniem. Co ważne, lepsza jakość nie zawsze idzie tu w przypadku z wyższą ceną. Z powodzeniem można znaleźć skuteczne produkty w korzystnych cenach.

Warto zwrócić uwagę również na kształt opakowania. Specjalnie wyprofilowane szyjki butelki znacznie ułatwiają dotarcie nawet do najgłębszych zakamarków muszli, co przekłada się na lepsze efekty sprzątania i ograniczenie konieczności szorowania.

Po zakończeniu mycia toalety dobrze jest zawiesić wewnątrz muszli kostkę albo umieścić specjalny żelowy krążek do WC. Przy każdym spuszczeniu wody będą uwalniały one specjalną czyszczącą pianę i przyjemny zapach, który czuć w całej łazience. Dzięki temu efekty porządków utrzymają się dłużej, a kolejne sprzątanie jest łatwiejsze.

Oferta tanich i skutecznych środków czystości

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób szukających taniej i skutecznej chemii domowej, drogeria internetowa Baxtan oferuje środki do sprzątania domu w korzystnych cenach i bardzo szerokim wyborze. Co ważne, są one utrzymywane stale, bez konieczności polowania na promocje czy rabaty. Asortyment sklepu obejmuje między innymi płyny i żele do czyszczenia łazienki, zawieszki i kostki do toalety oraz różnego rodzaju odświeżacze powietrza. Słowem, wszystko, co niezbędne, by utrzymać WC w czystości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *